Фалсификување греење печка
Духот на Yinuo печка
Jiangsu Yinuo индустриски печки и Kiln копродукции, ООД

Ние обезбедуваме висок QUALITYEQUIPMENT

GENCOR ОПРЕМА

 • Еден тон фалсификување печка за греење на гас печки

  Еден тон фалсификување печка за греење на гас печки

  Предности: Висок степен на согорување, цели за емисии се постигне да се постигне национален еколошки стандарди; Целосно автоматска контрола на температурата, за контрола на температурата висока точност; Може да се задржи рекорд на температурата, притисокот и аларм за над еден месец. Висок фактор на безбедноста, со различни вина аларм евиденција; Мал број на дизните, ниски трошоци за одржување. Резиме: заштита на животната средина и заштеда на енергија, висок степен на автоматизација, висока ефикасност, безбеден и сигурен. Нашата компанија?...

 • Индустриски одење зрак печка на клиентите - направи чекор печка

  Индустриски одење зрак печка клиентите -...

  * Walking Beam Type Slab Heater Technical Data Main Technical Parameters No. Name Technical parameters 1 Description Walking beam type copper/brass slab heater 2 Material Copper ,brass,cupro-nickel alloy etc 3 Slab size Thickness 160mm160mm Width 400~420mm400~420mm Length 3000~4600mm3000~4600mm Standard Max. weight: 2.75t/piece/(160×420×4600mm) 2.75t/(160×420×4600mm) 4 Heating capacity Minium 12t/h, 4slab/h(1slab:160×420×4600mm) :12t/h  4/h(160×420×4600mm) 5 Heating temperature...

 • Кина Фабрика OEM одење зрак Подгревање печки

  Кина Фабрика OEM одење зрак Подгревање печки

  1.  furnace duty: it is supplied for heating copper inget/slab. 2. Technical parameters and mechanical components 2.1 Main Technical Parameters No. Name Technical parameters 1 Description Walking beam type copper/brass slab heater 2 Material Copper ,brass,cupro-nickel alloy etc 3 Slab size Thickness 160mm160mm Width 400~420mm400~420mm Length 3000~4600mm3000~4600mm Standard Max. weight: 2.75t/piece/(160×420×4600mm) 2.75t/(160×420×4600mm) 4 Heating capacity Minium 12t/h, 4slab/h(1s...

 • Огништето Тип на топол воздух циркулација термичка обработка Annealing печка | OEM индустриско греење печка

  Огништето Тип на топол воздух циркулација термичка обработка ...

  1) поставата печки Функција Со цел брзо да се загрее на печката, спаси потрошувачка на енергија, како и контрола внимателно, покрив, страничните и задниот ѕид поставата донесува целосна влакна structure.To се зголеми силата на рамка на печката, во дното на печката и носачи делови врзани тула зграда со огноотпорни влакна. Структурата има следниве карактеристики: А Лесни, помалку топлина складирање Б. Добра изолација, печка ѕид е ниска температура (страничната површина на печката зголемувањето на температурата на ...

Доверете ни се, изберете нас

за нас

Краток опис:

Заштита на животната средина и технологија копродукции, Ltd е лоцирана во прекрасната глетка на градот Xuzhou. Jiangsu покраината високо и новата технологија индустриска развојна зона, во фабриката зафаќа површина од над 70.000 квадратни метри, изградба на површина од повеќе од 50000 квадратни melers, основни средства 100 милиони јуани, со управување, професионални и lechnical и изградба заварување квалитет персонал повеќе од 400 луѓе. Нашата фабрика има силна техничка способност иновации и има повеќе од 10 palents на корисен модел и пронајдокот технологија итн

Учествуваат во изложбата активности

Настани и саеми

 • brand01
 • brand02
 • brand03
 • brand04
 • brand05